Mākslīgā intelekta rīki un to pielietojums

Datorzinību virziens: Datu apstrāde, analīze un vizualizācija
Kopa: 3_M_Datu apstrāde, analīze un vizualizācija 




Datorzinību programmas nosaukums: Mākslīgā intelekta rīki un to pielietojums (3_35_M)




Iegūstamais DigComp līmenis: 4 DigComp

Sasniedzamie mācīšanās rezultāti (iegūstamās prasmes):

Mācības notiek īpaši izveidotā elektroniskā mācību vidē un tiešsaistē, tāpēc izglītojamam jābūt pieejamam stacionārajam vai pārnēsājamam datoram, kas aprīkots ar kameru un mikrofonu, lai nodrošinātu kvalitatīvu iesaisti un līdzdalību praktisku darba uzdevumu izpildē mācību laikā. 

Galvenās tēmas

  • Mākslīgā intelekta platformas, rīki to salīdzinājums un darbība 
  • Tekstu ģeneratori un apstrādes rīki 
  • Tulkošanas rīki
  • Attēlu ģeneratori un apstrādes rīki
  • Deep Fake tehnoloģija, jeb mākslīgais intelekts un viltojumi 
  • Drošība un ētika izmantojot AI tehnoloģijas
  • Datu apstrāde izmantojot AI palīgrīkus
  • API un mākslīgā intelekta rīku integrācija savos projektos (tīmekļa vietnes, čata boti)

Pieteikšanās atvērta!

Lai pieteiktos mācībām, Tev OBLIGĀTI jāizpilda sekojoši nosacījumi (atver linku, spiežot uz pogas)  
Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai ESF projekts „Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” Nr.7.1.1.0/15/I/001

Iepazīsties ar mūsu pedagogiem

Izcils datorspeciālists un informātikas pedagogs, kas piedzīvojis izglītības iestāžu optimizāciju un smēlies pieredzi, strādājot vairākās Latvijas skolās no 1998.gada. Darbojas lauciņā: "Datorika, informātika, programmēšana" skolēnu vecumgrupā no 5 – 11.klasei. Darbojies SKOLA 2030 projektā: Kompetenču pieeja mācību saturā. Projekta ietvaros piedalījies Latvijas skolotāju apmācībā/ konsultēšanā, recenzējis datorikas mācību priekšmeta programmas paraugu. Strādā arī datortehnikas remonta jomā, sniedz konsultācijas ar datu drošību saistītajos jautājumos. Vada un organizē dažādus seminārus veicinot mūžizglītības jomu Latvijā. Patlaban strādā Rīgas 13., Rīgas 75.vidusskolā, un Latvijas valsts koksnes ķīmijas institūtā. 

Mārcis GaliņšMārcis Galiņš

Informātikas un programmēšanas pamatu skolotāja, bakalaura grāds sociālajās zinībās. Ieguvusi Eiropas datorprasmju sertifikātu ECDL. Vairāk kā 20 gadu pieredze datorzinību vadīšanā.Mans dzīves moto: "slinkums veicina progresu" - izdarīt lietas ar mazāku enerģijas un laika patēriņu. Vairāk un ātrāk

Sandra PupureSandra Pupure

Kristaps Mārtinsons ir pieredzējis IT speciālists ar bagātu pieredzi datu analītikā un projektu vadībā.

 

Ar vairāk nekā astoņu gadu pieredzi IT projektu vadībā, Kristaps ir vadījis komandas Agile Scrum un Agile Kanban ietvaros, nodrošinot veiksmīgu projektu realizāciju.

 

Papildus viņa pieredzei projektu vadībā, Kristaps specializējas datu analītikā un vizualizācijā izmantojot Microsoft Power BI.

 

Kristaps ir Microsoft sertificets Power BI specialists un savas karjeras laikā viņš ir ieviesis datu analīzes risinājumus dažiem no vadošajiem uzņēmumiem Eiropā, tostarp Bayer, Deloitte, SAP, Accenture, Computacenter, ALDI un citiem. 

Kristaps sava darba ikdienā izmanto MI rīkus, tādus kā, ChatGPT, Google Gemini, Ryter.AI, Stable Diffusion u.c. 

 

Pasniedzējs ir pazīstams ar savu ieinteresējošo un interaktīvo apmācības stilu, nodrošinot aktīvu dalībnieku iesaisti mācību procesā. Viņa sesijas ir bagātinātas ar piemēriem un uzdevumiem, kas ņemti no reālām situācijām, veicinot konceptu dziļu saprašanu un to praktisko ietekmi.

Kristaps MārtinsonsKristaps Mārtinsons

Šī vietne saglabā tikai datus ko apmeklētāji ievada kontaktformās. No analītiskajām (neobligātajām) sīkdatnēm (cookies) vietne izmanto pastāvīgās sīkdatnes mārketingam un anonīmai apmeklējuma statistikai no Google Analytics - uzzināt vairāk